تبلیغات
نـگـارنـدۀ مـنـتـظـر - زنان آخر الزمان در روایات
 

ـــ»» مجموعه حکایاتی پیرامون امام علی(ع)

ـــ»» آرشیو کامل مطالب...


زنان آخر الزمان در روایات

وضعیت زنان در دوره آخرالزمان آنقدر به ابتذال کشانده می شود که خطر آن جوامع اسلامی را به طور جدی تهدید می کند .

مریم معین الاسلام و علی غلامی در کتاب “زن منتظر و منتظرپروری” در خصوص زنان آخرالزمان آورده اند : وضعیت زنان در دوره آخرالزمان آنقدر به ابتذال کشانده می شود که خطر آن جوامع اسلامی را به طور جدی تهدید می کند. از این رو، در مجموعه روایاتی که از سوی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار در رابطه با امت آخرالزمان به دست ما رسیده است بخش اعظمی از آنها مربوط به وضعیت زنان آخرالزمان است .

در ادامه این کتاب آمده: رسول اکرم (ص) ضمن بیان آن وضعیت خطرات ناشی از آن را گوشزد نموده و امت اسلامی را نسبت به فرو رفتن در این منجلاب هشدار داده است و ضروری ست زنان در عصر غیبت گوش جان به این موعظه گرانقدر سپرده و همچون دیدبانی بصیر و آگاه و به عنوان فرهنگ سازان جامعه، با آگاهی نسبت به خطرات ، خود و جامعه را از این مرداب وحشتناک برهانند .

زن اگر در جایگاه واقعی خود در عالم هستی قرارگیرد، موجودی است نجات دهنده و حیات بخش. در غیر این صورت تبدیل به موجودی می گردد که یک جامعه را به سوی انحطاط می برد .

گویند روزی پیامبراکرم (ص) در جمع صحابی خود فرمودند: “چگونه می شود حال شما هنگامی که زن های شما فاسد شوند و جوانان شما به فسق و فجور بگرایند و شما نیز به جای امر به معروف امر به منکر و نهی از معروف نمایید! معروف را منکر بپندارید و منکر را معروف!”

اصحاب با تعجب سؤال کردند: آیا چنین وضعی پیش خواهد آمد؟ پیامبر فرمودند: “بلی، بدتر از این هم خواهد شد”.

و بعد پیامبر به بیان تفصیلی تر وضعیت دوران آخرالزمان پرداختند و فرمودند: “هنگامی که زنها برای طمع دنیا در داد و ستد همسرانشان شرکت کنند. مردها خود را به صورت زنها و زنها خود را به صورت مردها در می آورند”.

“لعنت خدا بر زنانی که خود را به صورت مرد در می آورند و مردانی که خود را به صورت زن در می آورند”. علت اینکه پیامبر با این تندی از زنان و مردان آخرالزمان سخن می گویند، شاید به جهت این است که آنها از ناموس خلقت و آیین فطرت بیرون رفته اند وسنت های حاکم بر نظام آفرینش را زیر پا نهاده و با سرشت خویش درافتاده اند .

حضرت در ادامه می فرمایند: ” زنا دادن به صورت یک فضیلت برای زن بازگو می شود، دیگر منتظر شب نمی شوند که تاریکی آنها را بپوشاند، زیرا جرأت بر خدا به آن حد می رسد”. محمد باقر مجلسی در بحار الانوار می نویسد: یعنی دیگر نیازی به مخفی کاری نیست، بلکه آشکارا گناه می شود .

وی در جایی دیگر از بحار الانوار می نویسد؛ امام محمد صادق (ع) نیز می فرمایند: ” در دوره آخرالزمان، بعضی از مردان از راه فساد زنان درآمد کسب می کنند”. بنگاه های سرمایه داری عظیم در حال حاضر که به خرید و فروش زنان می پردازند مؤیدی بر این مطلب است .

رسول خدا (ص): در آخر امت من ، مردانی پیدا می شوند که زنان شان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند.

رسول خدا در ادامه توصیف خود از وضعیت آخرالزمان چنین می فرمایند: ”در آخر امت من، مردانی پیدا می شوند که زنان شان در عین لباس پوشیدن لخت وعور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اُشتران لاغر است، آنها عطر بهشت را نمی شنوند، آنها را لعنت کنید که آنها از رحمت خدا به دور هستند”.

مجلسی در بحار الانوار از پیامبر می نویسد که فرموده اند: ”هنگامی که ببینی زن از همسرش مطلع است که او با هم جنس خود رابطه دارد (هم جنس بازی می کند) و به روی او نمی آورد و می بینی که در بهترین خانه ها زن تشویق می شود که فسق و فجور کند”.

جامعه پیش از ظهور جامعه ای مملو از فساد و بی بندوباری اخلاقی است و از جمله فساد رایج در دوره آخرالزمان، رواج هم جنس بازی ست. به صورتی که جنبه قانونی پیدا می کند و به آن رسمیت داده می شود واگر کشوری زیر بار این فساد نرود، به آن متعرض می شوند و او را مورد تمسخر قرار می دهند .

محمدبن مسلم می گوید به امام باقر (ع) عرض کردم: “قائم شما چه وقت ظهور خواهد کرد” امام فرمودند: “آنگاه که مردها خود راشبیه زنان نمایند و زنها خود را شبیه مردان، آنگاه که مردان به مردان اکتفا کنند و زنان به زنان”.

و در حدیث دیگری امام صادق (ع) فرمودند: “در آن زمان زنان را می بینی که از بذل خود به کفار هیچ واهمه ای ندارند”.

آمار بالای دختران در برخی ممالک اسلامی که خود را در بازارهای تجارت دختران جوان در کشورهای اروپایی در معرض فروش قرار می دهند، حکایت از تحقق این روایت دارد .

مجلسی در جایی دیگر از بحارالانوار می آورد: ” زنها را می بینی که با زنها آمیزش می کنند و زنها لخت و عور می باشند و زینت هایشان را آشکار می کنند و از دین بیرون می روند و به فتنه ها می گرایند و به سوی شهوت ها و لذت ها می شتابند، محرمات الهی را حلال و در جهنم جاودان هستند. هنگامی زنان را می بینی که با خشونت با همسرانشان رفتار کنند و آنچه او نمی خواهد انجام دهند و…”.

حضرت علی (ع) نیز می فرمایند: “در آخرالزمان، زنان به خاطر حرص به دنیا، در کسب و کار همسران خود شرکت می نمایند”.

شاید این روایت اشاره به آن داشته باشد که زنان در بازی ثروت اندوزی سرمایه داران، بی توجه به این لطف الهی که آنان را از وظیفه تأمین مایحتاج و مخارج زندگی فارغ کرده است، دوشادوش مردان از صبح تا شام را در شرکت ها و کارخانجات سپری می کنند و فرزندان و خانواده خویش را از نعمت تربیت و عاطفه ورزی محروم می نمایند .

منبع: ایونا , به نقل از: zanefarda.ir


و چند سطری دیگر :

حضرت علی(ع) در یکیاز خطبه های خود در اوصاف و احوال ما مردم آخرالزمان الالخصوص زنان و دختران فرموده اند که :" در هوش و ذهن خود بسپارید که نشانه های آن روزگاران این چنین است. " در آن زمان که بدترین زمانهاست مردم:....

1- دین خدا را به خاطر دنیا کنار می گذارند.(کنار گذاشتن دین خدا به وضوح در بین اکثر دختران نمایان است.)

2- با افراد سفیه و بیخرد دوستی و همنشینی می کنند.(دوستی های اینترنتی دختر و پسر که غوغا کرده است.)

3- مرد ها در تمام اوضاع و احوال با زنان هم عقیده شده و همراهی می کنند.(یعنی یک مرد به خاطر یک زن عقیده خودش را کنار می گذارد.)

4- خویشاوندی و ارتباط خانوادگی از بین می رود .(یعنی ازدواج های نامشروع زیاد در نتیجه یک بچه پدر و مادر مشخصی ندارد.)

5- مدام پیرو هوی و هوس ها می شوند.(این یکی تفسیر با خودتان باشد.)

6- گنه کاری در میان مردم مشاهده می شود.(دخترا الان کم گناه می کنند البته نه همگی بلکه اکثریت.)

7- هوی و هوس بسیار و سرگرمی ها متنوع می شود.(مثلا سرگرمی دختر می شود چت کردن با پسر )

8- زنان با مردان خود در کار و تجارت مشارکت می کنند از حرص و ولعی که به دنیا داری دارند. (یعنی یک جورائی پول پرست می شوند.)

9- صدای خوانندگان فاسد همه جا را فراخواهد گرفت و با خوانندگی آنها فساد را توسعه و هوس های مردم را تحریک میکنند و مردم مدام به صدای این خوانندگان گوش می دهند.(مثلا کافیه یک بار سوار تاکسی بشی.)

10- مردم افراد خیانت کار به ناموسشان را افرادی مطمئن می دانند .(یعنی یک جورائی مرد ها هم بی غیرت می شوند.)

11- زنهای هوس باز بر سواری ها سوار می شوند و در جاده ها می تازند.(یعنی خیابان ها پر از زنان هوس باز و تحریک کننده می شود.)

12- با سوادان همه فاسد و بی بند و بار می شوند.(مثل اکثر بازیگر های زن سینما و تئاتر.)

14- زنها خود را شبیه به مردان در می آورند.(مثلا چادر کنار می رود و بلوز شلوار جایگزین آن می شود.)

15- تمام تلاش خود را برای دنیا و هوس های آن صرف می کنند. (مثلا یک ساعت پای آینه به آرایش خودش ورمیره تا به عروسی بره.)

16- لباس هائی از چرم گوسفند بر تن خود می کنند در حالی که دلهای آنها همچون گرگ درنده است.( یعنی لباس های آنچنانی می پوشند مثل الآن.)

17- آشکارا حجاب را کنار می گذارند و همه لخت و برهنه خود را در ملا عام به نمایش می گذارند.(این یکی را واقعا می توانی درک کنی و یا ببینی)

18- هر جا که هیاهو و جنجال است زن ها هم شریک ماجرا و حضور دارند.(یعنی هر جا که دیدی بگو و بخند است بدان که زن و یا دختری هم آنجاست.)

19- زن ها به شهوت رانی تمایل بسیار دارند و برای هوس رانی و خوشگذرانی فوراً آماده می شوند.(دیگه چی بگم) و آنگاه است که لحظه پیش بینی شده یعنی ظهور حضرت مهدی(عج) نزدیک خواهد بود.

نکته اول و جالب توجه اینکه این شرایط حتی تا ده سال پیش هم قابل درک کردن نبود، و اما نکته دوم اینکه هر کس که بتوانند در این دوران دچار این خطرات آخر الزمانی نشود باید خدا را صدها مرتبه شُکر کند که ظهور عدالت گستر گیتی و منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) را در دوران عمر خود و با سربلندی تمام خواهد دید.

با تشکر از: Zohoor

دیدگاه شما ( )


CopyRight © OneHos.Mihanblog.com All Right Reserved