تبلیغات
نـگـارنـدۀ مـنـتـظـر - اینجا تهران است...
 

ـــ»» مجموعه حکایاتی پیرامون امام علی(ع)

ـــ»» آرشیو کامل مطالب...


اینجا تهران است...

این جا تهران است ؛ دختران خاله بازی نمی كنند ، مادر نمی شوند و... ؛ این جا دختران از كودكی رئیس و مدیر عامل شركت می شوند!

این جا تهران است؛ درس می خوانید كه كنكور قبول شوید، انتخاب رشته می كنید تا وارد دانشگاه شوید؛ حتی اگر رشته شما هیچ تشابهی به ویژگی های جسمی و روحی شما نداشته باشد!!

این جا دانشگاه رفتن مساوی است با عالم شدن واگر دانشگاه نرفته باشید یعنی بی سوادهستید.

پس این جا تهران است، ازدواج نمی كنید چون می خواهید كار كنید، بچه دار نمی شوید كه ارتقاء درجه بیابید و كودك را صبح های زود به مهد می سپارید تا پول در آورید.

مهم مهارت، استعداد و نیاز نیست، مهم مدرك است.

این جا تهران است؛ دختران درس می خوانند و پسران پشت كنكور می مانند و پس از سربازی وارد بازار كار می شوند.

این جا تهران است؛ سن ازدواج بالا رفته، چون دختران مدرك بالاتری از پسران دارند و حاضر نیستند با مدارك پایین تر از خود ازدواج كنند. این جا دختران مهندس و دكتر می شوند و پسران كارگر.

این جا تهران است؛ شهر مدرك گرایی. نیازمندی روزنامه ها را كه ورق می زنید همه منشی خانم حداقل مدرك لیسانس با روابط عمومی بالا می خواهند!

این جا تهران است؛ شهر شلوغی و ازدحام. صبح كه از خانه بیرون می روید زنان زیادی در صف اتوبوس یا در انتظار تاكسی ایستاده اند. سوار اتوبوس كه می شوید بیش از نیم آن را زنان پُر كرده اند.

این جا تهران است؛ شهر دود و ترافیك. پشت چراغ قرمز ماندن جزئی از عادات روزانه شده است. به خیابان ها نگاه می كنید. ماشین های تك سرنشین فراوان اند. مخصوصا پ‍ژوهای 206 كه زنان مایه دار سوار شده اند.

این جا تهران است؛ شهر گرانی. كار می كنید كه پول درآورید، پول در می آورید كه خرج كنید، خرج می كنید كه كم نیاورید. این جا لباسی را دو بار در مجالس پوشیدن تحریم شده است. پس باید كار كرد تا ...

این جا تهران است؛ صبح زود زنان و دختران سر كار می روند و مردان سر چهار راه ها یا در میان تبلیغات نیازمندی روزنامه ها اندر پی كارند.

این جا تهران است؛ كار می كنید كه وام بگیری، وام می گیرید كه خانه بخرید، وام می گیرید كه ماشین بخرید، وام می گیرید كه اثاثیه مدرن تر بخرید و... ؛ كار می كنید كه تا ابد الدهر قسط هایتان را پرداخت كنید؛ تا مقابل بقیه كم نیاورید.

این جا تهران است؛ ظهرها از خانه ها بوی غذای گرم نمی آید، این صدای پیك های موتوریست كه پیتزا فروشی می كنند.
این جا زنان مهارت شان به جای آشپزی در پیدا كردن بهترین فست فود فروشی است.

این جا تهران است؛ مردها در را به روی زنان شان می گشایند و خسته نباشید می گویند؛ كودك هم پیش از مادر به منزل رسیده است و روی تختش از گرسنگی خوابش برده./


asreshia.com

دیدگاه شما ( )


CopyRight © OneHos.Mihanblog.com All Right Reserved