تبلیغات
نـگـارنـدۀ مـنـتـظـر - یاری دهندگان امام زمان (عج) ، ملائکه؟ اجنه؟ مردگان؟ یا مردان آهنی؟!
 

ـــ»» مجموعه حکایاتی پیرامون امام علی(ع)

ـــ»» آرشیو کامل مطالب...


قبل از هرچیز باید بگم که به دلیل اینکه بعضی افراد ممکنه فریفته و مرعوب قدرت پوشالی شیاطین و فراماسونها شوند این پست رو که به بررسی و معرفی یاری دهندگان ولی عصر (عج) می پردازد در این قسمت قرار دادم تا قدرت سپاه حق برای ما بیشتر روشن شود.


بیشتر یاران امام مهدی(علیه السلام) از جوانان هستند. برای آشنایی شما، گروه های یاریگر امام زمان(علیه السلام) را از زبان امام صادق(علیه السلام) معرفی می کنیم :

1. فرشتگان

دسته ها وگروه های مختلفی از فرشتگان در هنگام ظهور به یاری امام مهدی(علیه السلام) می آیند.در این زمینه امام صادق(علیه السلام) فرمودند: «ملائکه ی منزلین،ملائکه ی کروبین و ملائکه ی مقربین، امام مهدی(علیه السلام) را یاری می کنند».(1) و در جای دیگر فرمودند: «زمانی که او قیام نماید، فرشگان بدر،فرود خواهند آمد که تعدادشان 5هزارنفرند».(2)


2. جنّیان

جالب است بدانید که حتی جن ها هم به امام مهدی(علیه السلام) کمک می کنند. امام صادق(علیه السلام) به «مفضل بن عمر» -یکی از شاگردانشان - فرمودند: «مؤمنان جن، او را یاری خواهند کرد»، عرض کرد: «آیا[در زمان ظهور] ملائکه و جن برای مردم ظاهر می شوند؟» فرمودند: «بلی، به خدا قسم! با ایشان گفت وگو می کنند، مانند این که شخصی با اهل و عیال خود صحبت می نماید».پرسید:«[آیا جنییان ]همراه او می روند؟»فرمودند: «بلی، والله،ای مفضّل!ایشان مابین کوفه و نجف فرود می آیند و تعدا اصحابش از ملائکه چهل وشش هزار و از جنیان شش هزار است و در روایت دیگر فرمودند:عدد ایشان ،به تعداد فرشته ها ،چهل و شش هزار خواهد بود».(3)


3. یاران خاص امام مهدی(علیه السلام)

(فرماندهان)
حتماً درباره ی 313 نفر یار امام مهدی(علیه السلام) سخنان بسیاری شنیده اید. امام صادق(علیه السلام) فرمودند:«خداوند313 نفر اصحابش را بدون قرار قبلی،مانند ابر پاییزی، جمع می کند. پس در میان رکن و مقام با او بیعت می کنند».(4)


4. بانوان

در زمان صدر اسلام، گروهی از زنان به یاری پیامبر(صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) می آمدند.در زمان ظهور هم گروهی از زنان به امام زمان (علیه السلام) کمک می کنند و جزو یارانشان هستند.امام صادق(علیه السلام) در این باره فرمودند:«با قائم سیزده زن خواهند بودکه مجروحان را مداوا و مریض ها را پرستاری می کنند؛ چنان که با پیامبر(صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) بودند».(5) البته در روایات مختلف از حضور 50 زن بین یاران امام مهدی(علیه السلام) سخن به میان آمده است.


5. راجعون

گروه پنجم یاریگران امام زمان(علیه السلام) افرادی خاص هستند که در گذشته زندگی می کرده و از دنیا رفته اند و به هنگام ظهور به این دنیا باز می گردند. به این گروه راجعون می گویند.
امام صادق(علیه السلام) در این باره می فرمایند:
«هرگاه قائم قیام نماید27نفر را از پشت کعبه (کوفه)بیرون می آوردکه 15نفراز قوم موسی(علیه السلام)هستند که مردم را به حق هدایت می کردند؛ هفت نفر از اصحاب کهف،یوشع بن نون- وصی موسی(علیه السلام)-مؤمن آل فرعون،سلمان فارسی، مالک اشتر و ابودجانه ی انصاری».(6)


6. امام حسین (علیه السلام)و یارانشان

برطبق روایات، اولین کسی که پس از ظهور به این دنیا باز می گردد،امام حسین(علیه السلام)هستند.امام صادق(علیه السلام) درباره ی یاری سیدالشهداء(علیه السلام) و یارانشان به امام زمان(علیه السلام) می فرمایند:«امام حسین(علیه السلام) ظاهر می شود با 12000صدیق و72تن اصحاب ایشان در کربلا».(7)


7. منتظران

«مفضّل»می گوید:«روزی نزد حضرت صادق(علیه السلام) از قائم (علیه السلام) وکسانی که در انتظار ایشان از دنیا رفتند، یادی کردیم. آن حضرت فرمودند:«هرگاه قائم قیام کند به نزد قبرمؤمن می آیند و به او می گویند:ای فلانی!صاحب تو ظهور کرده.اکنون اگر می خواهی برخیز و به او ملحق شو و اگر می خواهی همچنان در رحمت وکرامت حق بمان».(8)


8. مؤمنان

درباره ی یاری مؤمنان به امام مهدی(علیه السلام) حضرت صادق(علیه السلام) فرمودند:«ارواح مؤمنان درجنان به زیارت آل محمد(صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) می روند وبا ایشان از خوردنی ها و نوشیدنی ها استفاده می کنند و در مجالس آن ها حاضر می شوند و با ایشان صحبت می کنند تا روزی که قائم ما قیام کند؛ خداوند آن ها را بر می انگیزاند.پس با آن حضرت همراه می شوند ودسته دسته به او لبیک می گویند».(9).


9. پیامبران

همان طور که در دوران غیبت کبرا،حضرت خضر(علیه السلام) جزو هم نشینان امام مهدی(علیه السلام) هستند،در دوران ظهور هم انبیای الهی به یاری ایشان می شتابند که نمونه ی بارز آن ها حضرت عیسی(علیه السلام) است که پس از نزول ازآسمان در نماز هم به امام ،اقتدا می کنند.


10. ایرانیان

درباره ی ایرانیان ونقش آن ها در ظهور، روایات بسیاری از معصومان(علیه السلام) به دست ما رسیده است که در این باره امام صادق(علیه السلام) فرمودند:«خوشا به حال طالقان!که برای خدا در آن گنج هایی است؛ ولی نه از طلا و نقره،بلکه مردانی است که خدا را به حق شناخته اند. آن ها یاوران مهدی(علیه السلام) درآخر الزمان هستند».(10)


11. سپاه ترس

از شباهت های دیگر امام مهدی(علیه السلام) به پیامبر(صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) این است که ایشان هم به مانند جدشان به وسیله ی ترس و رعب یاری می شوند. امام صادق(علیه السلام) در این باره می فرمایند:
«قائم ما با سپاه ترس یاری و به وسیله ی کمک الهی تأیید شده است و زمین برای او، در هم پیچیده می شود و تمام گنج های خود را برای او آشکار می کند...»(11).


پی نوشت ها :

1. غیبت نعمانی،ص153.
2. غیبت نعمانی،ص243.
3. الزام الناصب،ج2،ص264.
4. بحار،ج52،ص306.
5.اثبات الهداه،ج3،ص575.
6. الزام الناصب،ج2،ص284.
7. بحار،ج53،ص6.
8. بحار،ج53،ص76.
9. بحار،ج53،ص97.
10. بحار، ج51، ص87.
11. الامام المهدی(علیه السلام) ،ص593.


منبع: ویژه نامه آسمان مهر
سایت راسخون
forum.bidari-andishe.ir

دیدگاه شما ( )


CopyRight © OneHos.Mihanblog.com All Right Reserved