تبلیغات
نـگـارنـدۀ مـنـتـظـر - مفسر یا ماست مال؟!
 

ـــ»» مجموعه حکایاتی پیرامون امام علی(ع)

ـــ»» آرشیو کامل مطالب...


مفسر یا ماست مال؟!

خیلی وقته این برام سؤال بود که چه نیازی به تفسیر آیه های قرآن هست؟ آیه هایی که خیلی ساده و روان بیان شده، اونقدر ساده که حتی عرب دوران جاهلی هم میتونه منظور رو بفهمه؛ اصلاً هدف هم همین بوده، باید اونقدر ساده باشه که عرب 1400 سال پیش هم بتونه درک کنه!

خوب این ساده و روان بودن نثر قرآن در تضاد هست با مفسرانی که با تفسیر های بی معنی خودشون قرآن رو تحریف میکنن.
این ماست مال ها (مفسران) چند وقتی هست که توی تلویزیون بیشتر از قبل لنگر انداختن تا مثلاً قرآن رو تفسیر (تحریف) کنن!

خیلی از آیه ها که برای زندگی انسان ها فرستاده شده، کاملاً واضح یکسری حق رو به مردها داده، یک سری امتیاز هم به زنان داده. دیگه هر آدم عاقلی میدونه که قرآن مظهر عدالته، اصلاً ذات الله عدالته، فقط کمی نیاز به تأمل داره (تأمل نه تفسیر) تا پی به حکمت نشانه های این کتاب آسمانی ببریم.

انسان اگر عقلش رو به کار بگیره دیگه نیازی نیست پول بی زبون رو بریزیم توی حلقوم این ماست مال های از خدا بی خبر که 2 ساعت بیان توی تلویزیون و با مزخرفات بی سر و ته خودشون جوانان رو گمراه کنن!!

دیگه ماست مالی کردن هم حدی داره. یارو اومده کل معنی آیه رو برعکس کرده که مثلاً حکم صریح خداوند رو برعکس جلوه بده. آخه ابله هنوز نمیدونی عدالت با تحریف به دست نمیاد؟!

حالم از این مفت خورها به شدت بهم میخوره! یعنی اندازه تمساح هم مخ ندارن، هنوز نمیدونه این قرآن طوری نوشته شده که بی سوادترین انسان ها (1400 سال پیش) هم بتونن درکش کنن.

اگر نیازی به مفسر (ماست مال) بود، خداوند میتونست برای هر دوره یکسری مفسر الهی برای مردم بفرسته، دیگه نیازی هم به نثر و کتاب نبود. ولی خداوند یک کتاب رو توسط رسولش (ص) برای انسان ها فرستاد تا از طریق اون راه راست و درست زندگی رو پیش بگیرن.

لعنت به هرکی که میخواد اسلام و قرآن رو به نفع خودش و منافعش تحریف کنه!
.
.

دیدگاه شما ( )


CopyRight © OneHos.Mihanblog.com All Right Reserved